Slovensko navštívi turecký prezident Erdogan

Recep Tayyip Erdogan, archívne foto Foto: TASR/AP

Bratislava/Ankara 27. marca (TASR) - Na Slovensko pricestuje na budúci týždeň turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. V dňoch 30.-31. marca uskutoční recipročnú oficiálnu návštevu SR. V delegácii bude tureckú hlavu štátu sprevádzať viacero ministrov a skupina podnikateľov.

"Prezident Erdogan bude počas návštevy rokovať s prezidentom SR Andrejom Kiskom a stretne sa i s ďalšími ústavnými činiteľmi. Spoločne so slovenským prezidentom otvorí slovensko-turecké podnikateľské fórum," informoval TASR šéf komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Roman Krpelan.

Okrem bilaterálnej spolupráce s dôrazom na hospodárske a vedecko-výskumné vzťahy budú hlavnou náplňou rozhovorov aktuálne politicko-bezpečnostné výzvy v euroatlantickom priestore i v oblasti východného Stredomoria.

Erdogan bol na návšteve Slovenska aj vo februári 2013; vtedy pricestoval ako turecký premiér. So šéfom slovenského kabinetu Robertom Ficom riešil otázky, ktoré mali pomôcť lepším hospodárskym vzťahom. Stretol sa aj s vtedajším prezidentom Ivanom Gašparovičom a ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.