Koncert Bonnie Tyler v Bratislave sa blíži

Bonnie Tyler Foto: JVS Group

Bratislava 27. marca (OTS) - Speváčka Bonnie Tyler na seba upozornila vďaka veľkému úspechu v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch. Fanúšikovia po celom svete si ju zapamätali vďaka nezameniteľnému a charizmatickému chrapľavému hlasu, a preto je aj často prezývaná ako Rod Steward v ženskej podobe. Tyler patrí medzi najvýraznejšie osobnosti svetového ženského pop-rocku. Spoločne s Tinou Turner ide o dve najvýraznejšie mená tohto žánru histórii hudby.

Najslávnejšiu pieseň nahrala Bonnie Tyler v roku 1983. Hudba slávneho skladateľa Jima Steinmana, ktorý skladal okrem iných aj pre Celine Dion, Meata Loafa, Sisters of Mercy, Barbaru Streisand či Cher, s piesňou Total Eclipse of the Heart doslova vystrelil Bonnie Tyler na absolútny vrchol showbiznisu. Skladba sa držala na prvých miestach svetových hitparád veľmi dlho a dokonca si vyslúžila nomináciu na cenu Grammy v kategórii skladba roka. Slávna rocková balada je jedna z najslávnejších piesní svojho žánru a doslova nestarne. V playliste rádiových staníc sa nachádza dodnes a často ju ešte stále môžeme registrovať na diskotékach a v kluboch.

Ďalšia známa pieseň britskej rockovej speváčky je It´s a Heartache. Skladba, ktorá bola nahraná v roku 1978 a je dodnes považovaná za jednu z najpredávanejších LP všetkých dôb. Predalo sa milióny singlov tejto piesne, ktorú zložili skladatelia Ronnie Scott a Stewe Wolf.

Za zmienku určite stojí aj jej vplyv na hudobnú scénu v Českej republike. Najúspešnejší český spevák Karel Gott naspieval v roku 1979 cover verziu piesne It´s a Heartache s českým textom Jen se hádej. Leona Machálková prespievala pieseň Total Eclipse of the Heart s českým názvom Zatmění.

Bonnie Tyler príde do Bratislavy 21. apríla 2015 a môžeme sa na ňu tešiť v bratislavskom NTC- v Aegon aréne. Turné bude pokračovať aj do Českej republiky, kde zahrá 3 koncerty, v Prahe, Brne a v Ostrave.
Počas celého turné ju bude doprevádzať jej vlastná kapela. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na poriadnu dávku rockovej show v podaní prvej dámy tohto žánru.

Vstupenky k dispozícii v sieti Ticketportal alebo na www.ticketportal.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.