Odsúdili muža, ktorý si chcel vziať život haváriou lietadla

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Berlín 28. marca (TASR) - Z pokusu o vraždu usvedčili v piatok 53-ročného Nemca, ktorý chcel zámerne havarovať s ľahkým lietadlom, na palube ktorého bol aj jeho letecký inštruktor. Muž dostal sedem rokov väzenia, informovala tlačová agentúra DPA.

Obhajcovia návrhára obuvi, ktorého meno nemecké médiá nemohli zverejniť vzhľadom na zákon na ochranu súkromia, žiadali oslobodzujúci rozsudok. Tvrdili totiž, že let strmhlav z výšky 1500 metrov bol v skutočnosti pokusom o odrazenie sexuálneho útoku inštruktora, ktorý má v súčasnosti 75 rokov.

Prokurátori na súde v nemeckom meste Frankfurt nad Odrou trvali na tom, že incident z roku 2013, ku ktorému došlo východne od metropoly Berlín, bol jasným pokusom obžalovaného o samovraždu.

Inštruktor si napokon vybojoval späť kontrolu nad lietadlom tesne pred nárazom na zem a bezpečne s ním pristál.

Obvineného odsúdili vo februári 2014 na deväť rokov väzenia, ale verdikt bol na odvolacom procese zrušený a vrátený späť na nové prerokovanie súdom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.