Ministerstvo vnútra nakupuje ropné separátory za 1,7 milióna eur

Na snímke zľava Robert Kaliňák odovzdáva kľúče starostovi Dúbravky Martinovi Zaťovičovi a veliteľovi dúbravských hasičov-dobrovoľníkov Matejovi Filípekovi. Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

Bratislava 28. marca (TASR) – Hasiči budú môcť účinnejšie čistiť vodu kontaminovanú ropnými produktmi. Ministerstvo vnútra totiž plánuje nakúpiť päť súprav separátorov ropných produktov aj s príslušenstvom. Predpokladaná hodnota zákazky je 1.666.666,70 eura bez DPH. Oznámenie zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (UVO) na svojej internetovej stránke 25. marca.

„Ide o zariadenie slúžiace na odčerpávanie vody kontaminovanej ropnými látkami a olejmi, schopné oddeliť olejové zložky od vody, s účinnosťou umožňujúcou návrat vyčistenej vody do životného prostredia a zachytených ropných látok do zberných nádob pozostávajúci zo skimera a príslušenstva,“
informovala Alena Koišová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

Zariadenia budú slúžiť pre potreby hasičov. Podľa informácií na internetovej stránke ÚVO môžu záujemcovia predkladať svoje ponuky do 11. mája.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.