Pri silnej búrke zranili padajúce stromy v Nemecku niekoľko ľudí

Ilustračné foto Foto: AP Photo

Essen 30. marca (TASR) - Niekoľko ľudí utrpelo ľahké zranenia v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko počas prudkej búrky, ktorá sa v noci nadnes prehnala mnohými oblasťami Nemecka a povyvracala aj mnoho stromov. Píše o tom agentúra DPA.

Dvaja muži sa ľahko zranili po tom, ako sa na ich vozidlo v okrese Steinfurt zvalil strom. Ďalší muž utrpel mierne zranenia už v nedeľu večer v Kolíne nad Rýnom. Podľa príslušných úradov jeho auto zasiahol padajúci strom.

Na niektorých hlavných ťahoch Nemeckých železníc na severe a východe spolkovej republiky musia dnes cestujúci počítať s meškaniami. Dôvodom sú podľa príslušných úradov škody, ktoré napáchala búrka.

Nepriaznivé počasie ovplyvnilo aj spojenia rýchlikov ICE - medzi Hamburgom a Hannoverom, ako aj medzi Berlínom a Wolfsburgom.

Neporiadok po búrke zamestnal ľudí a záchranné zložky aj v iných častiach Nemecka. V spolkovej krajine Dolné Sasko opakovane zasahovali hasičské vozidlá, aby odpratali poprevracané stromy a napadané konáre. V Bavorsku vietor váľal stromy a ničil ploty a strechy. V spolkovej krajine Hesensko uzavreli viacero ulíc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.