Opätovné vydávanie mestských novín v R. Sobote je zatiaľ neisté

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko Foto: TASR/Michal Svítok

Rimavská Sobota 30. marca (TASR) - Obnovenie vydávania mestských novín Gemerské zvesti a Gömöri Hírlap je zatiaľ neisté. Pôvodne sa mestskí poslanci mali otázkou ich vydávania zaoberať na svojom marcovom zasadnutí, do programu sa však nakoniec táto záležitosť nedostala.

„Tento bod sme stiahli, keďže máme dve nové ponuky na externé vyhotovovanie novín. Prvá je z Lučenca, druhá od bratislavskej firmy,“ informoval primátor Jozef Šimko. Jedna z nich sa podľa jeho slov javí byť pre mesto výhodná. „Finančne je to pre nás prijateľnejšie, ako keby sme mali dvoch vlastných redaktorov. Predložím celú vec pred aprílovým zasadnutím mestskej rade, nech rozhodnú, či posunú túto záležitosť na prerokovanie mestským poslancom,“ vyjadril sa primátor. Ako dodal, od ich rozhodnutia bude závisieť aj prípadný termín, kedy by noviny mohli začať vychádzať.

Gemerské Zvesti a Gömöri Hírlap mesto prestalo vydávať v roku 2012, keď poslanci rozhodli o ich ukončení. Snahy o opätovné vydávanie sa objavili začiatkom tohto roka, s novinami sa rátalo aj pri prvej zmene rozpočtu mesta, kde na ne boli vyčlenené finančné prostriedky. Samospráva zvažovala dve alternatívy - buď bezplatný dvojtýždenník v počte 7000 kusov, ktorý by bol doručovaný do každej domácnosti v meste, alebo vydávanie platených novín v náklade 600 až 800 kusov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.