Ušiel s cudzím autom aj s dieťaťom,odsúdili ho na tri roky podmienečne

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 31. marca (TASR) – Peter R., ktorý v auguste minulého roka ušiel s cudzím autom, v ktorom sedela mamička s malým dieťaťom, už pozná svoj trest. Okresný súd Bratislava II ho v týchto dňoch odsúdil na trojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu päť rokov.

Polícia tvrdila, že v tom čase 25–ročný Peter R. z Bratislavy mal nastúpiť do otvoreného a naštartovaného auta Škoda Octavia, ktoré stálo pred jedným zo supermarketov na Kazanskej ulici v hlavnom meste. Vodička sa v ňom síce nenachádzala, na zadných sedadlách vozidla však sedela mamička spolu s malým dieťaťom. Podľa polície Peter R. potom s oboma osobami ušiel smerom na Dunajskú Stredu. Hoci ho mamička viackrát žiadala, aby auto zastavil a pustil ich, urobil tak až v obci Báč v okrese Dunajská Streda. Tam žena aj so synom z vozidla vystúpili.

Podľa Nového Času sa celý incident odohral tak, že matka spolu s dieťaťom sedeli na zadných sedadlách Octavie s nepriehľadnými sklami. Peter R. po niekoľkých kilometroch jazdy rodinu z auta vyložil, policajtom však zastavil až po viacerých výstreloch.

"Okresný súd Bratislava II odsúdil obžalovaného P. R. na trest odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu päť rokov, uložil mu probačný dohľad, pričom je povinný zdržať sa užívania návykových látok a podrobiť sa sociálnemu výcviku a psychiatrickému liečeniu ústavnou formou,"
povedal pre TASR Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave.

Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor podal odvolanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.