V bratislavskom regióne ukáže fotosúťaž Chránime životné prostedie

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 31. marca (TASR) – Zachytiť rozprávkové scenérie, ale aj miesta, ktoré odpudzujú. To je cieľom už tretieho ročníka fotografickej súťaže, ktorú vyhlásili Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, tentoraz na tému Chránime životné prostredie.

„Chceme teda upriamiť fotografov na miesta, ktoré je potrebné chrániť buď preto, lebo sú naozaj čarokrásne, alebo, naopak, sú zanedbané, špinavé a potrebujú väčšiu starostlivosť,“ vysvetlil predseda BSK Pavol Frešo. Naznačil takisto, že minimálne niektoré z tých zanedbaných miest, na ktoré fotografie v súťaži poukážu, by chcel kraj aj s pomocou dobrovoľníkov vyčistiť, resp. opraviť.

Podpredseda BSK Martin Zaťovič, ktorý vedie Krajskú organizáciu cestovného ruchu, vyjadril nádej, že aj táto súťaž pomôže cestovnému ruchu. „Verím, že pomôže objaviť miesta, ktoré pritiahnu ľudí, aby ich videli na vlastné oči,“ povedal Zaťovič.

Súťaž bude prebiehať od 1. apríla do 15. mája 2015. Počas tohto obdobia môžu tí, ktorí sa chcú v súťaži prezentovať, poslať svoju fotografiu na portál www.ephoto.sk. Každý súťažiaci môže do súťaže pridať maximálne tri fotografie.

O najlepších fotografiách bude rozhodovať päťčlenná odborná porota, ktorej súčasťou sú napríklad profesionálni fotografi Filip Vančo a Monika Kováčová, ale aj generálny riaditeľ medzinárodného filmového festivalu EKOTOPFILM Peter Lím.

Najlepší budú odmenení tabletmi, prehrávačmi i víkendovým pobytom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.