Štrajky zamestnancov Amazonu pokračujú aj pred Veľkou nocou

Zamestnanci zásielkovej služby Amazon sa zhromaždili na začiatku trojdňového štrajku pred distribučné centrum spoločnosti v nemeckom meste Koblenz 15. decembra 2014. Štrajk sa začal v pondelok (15.12.) v Bad Hersfelde, Lipsku, Grabene, Rheinbergu a Werne a má trvať do stredy (17.12.). Podľa údajov odborov sa v prvom dni zúčastnilo na ňom takmer 2300 zamestnancov, Amazon hovorí zhruba o 2100 účastníkoch.Verdi chce americký koncern prinútiť k tarifným rokovaniam o podmienkach, ktoré odbory chránia v rámci nemeckého maloobchodu. Amazon však túto možnosť kategoricky odmieta a poukazuje na platy na hornej hranici toho, čo je v logistickej branži bežné. Dohoda je v nedohľadne a Verdi už od roka 2013 opakovane vyzýva k štrajkom. Amazon zamestnáva v Nemecku viac ako 9 000 pracovníkov na trvalý pracovný pomer. Foto: TASR

Werne 31. marca (TASR) - Nemecká odborová organizácia Verdi pokračuje v štrajkoch zamestnancov internetového obchodu Amazon. V súčasnosti protestujú pracovníci v štyroch logistických centrách Amazonu v mestách Werne, Bad Hersfeld, Koblenz a Lipsko. Informovala o tom agentúra DPA.

Amazon navzdory štrajkom ubezpečil svojich klientov, že zásielky dostanú včas pred Veľkou nocou, ak si tovar objednajú do dnešného večera.

Verdi chce prinútiť Amazon k tarifným rokovaniam, aby sa dohodli na lepších pracovných podmienkach. Spoločnosť zatiaľ dôrazne rokovania odmieta a poukazuje na to, že platy jeho zamestnancov sa pohybujú pri hornej hranici miezd logistickej branže. Tarifný konflikt medzi Verdi a Amazon trvá už od mája 2013 a jeho vyriešenie je nateraz v nedohľadne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.