Slovenské hokejistky si poradili aj s Maďarkami, postup majú na dosah

Archívne foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Peking 11. apríla (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky uspeli aj vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Pekingu. V sobotu zdolali Maďarky gólom kapitánky Lívie Lúčovej z 24. minúty tesne 1:0 a sú tak blízko k vytúženému postupu do A-skupiny, kam sa prebojuje iba víťaz turnaja. Zverenky trénera Andreja Schöbera majú na čele tabuľky štvorbodový náskok pred Čínou, ktorá však mala k dobru sobotňajší duel s Talianskom. O postupujúcom pravdepodobne rozhodne až nedeľňajší záverečný duel s domácimi reprezentantkami.

Slovenky sa mohli v sobotu oprieť o výborný výkon brankárky Romany Kiapešovej. Tá zlikvidovala v zápase 22 striel maďarských hráčok a v 23. minúte zneškodnila aj trestné strieľanie Dabasiovej.

MS žien - I. divízia, B-skupina:

Maďarsko - SLOVENSKO 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 24. Lúčová (Mikesková, Trebulová). Rozhodovali: Dewarová (Kan.) - Frattarelliová (USA), Šťastná (ČR), vylúčenia: 7:6 na 2 min, navyše Kissová (Maď.) 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 729 divákov.

Zostava SR: Kiapešová – T. Ištocyová, Lalíková, Žitňanská, Drábeková, Raková, Paľová, Gáborčíková, Čurmová – Gápová, Herichová, Sroková – Mikesková, Lúčová, Trebulová – Košecká, Korenková, Kollová - Mišková, Staroňová, L. Ištocyová