Kanada chce v nasledujúcich mesiacoch vyslať vojakov na Ukrajinu

Ukrajinskí vojaci, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ottawa 11. apríla (TASR) - Kanadská vláda hodlá v nasledujúcich mesiacoch vyslať svojich vojakov na Ukrajinu. S odvolaním sa na vládne zdroje to v piatok oznámila kanadská stanica CTV, ktorú dnes citovala agentúra TASS.

Kontingent sa na ukrajinskom území nebude zapájať do vojenských operácií. "Do úvahy pripadá výcviková misia. Kanada bude úzko spolupracovať s americkými spojencami, ktorí sú už v danom regióne," uviedla CTV v programe Power Play.

Vysoko postavení konzervatívci naznačili, že misia by mohla trvať niekoľko týždňov, pričom tento krok by podľa nich zvýraznil "nekompromisný protiputinovský postoj Kanady a podporil ukrajinskú vládu", zaznelo v zmienenom programe.

Podľa CTV vládnuca Konzervatívna strana Kanady (CPC) čoskoro predloží tento návrh na diskusiu v parlamente. Vyslanie kontingentu na Ukrajinu kanadskí politici vysvetľujú ako "podporu ukrajinskej suverenity a územnej celistvosti".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.