Nitrianski hudobníci budú zadarmo učiť brazílske a africké bubnovanie

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Nitra 13. apríla (TASR) - Bezplatný kurz bubnovania a zážitky spojené s rytmickou hudbou vo veľkých skupinách ponúkajú záujemcom hudobníci z nitrianskych zoskupení Afro Campana a Prvej školy samby na Slovensku Campana Batucada. Podľa slov zakladateľa oboch skupín Igora Holku sú kurzy určené pre každého, kto má rád exotiku, temperament a dobrú zábavu. Začínajú sa už tento týždeň.

V utorok 14. apríla sa v Novej pekárni otvára kurz brazílskeho bubnovania. Vo štvrtok 16. apríla sa na tom istom mieste začne vyučovanie afrického bubnovania. "Záujemcovia si so sebou nemusia priniesť nič, všetko bude pripravené, vrátane bubnov," pripomína Holka.

Ako doplnil, bezplatné kurzy sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Podmienkou nie je ani účasť na všetkých hodinách. "Záujemcovia si môžu vybrať ktorýkoľvek zo štyroch dátumov, kedy sa kurz afrického či brazílskeho bubnovania bude konať. Bubnovanie, rytmus a hudba je niečo, čo sa môže dotknúť všetkých a má nezameniteľnú silu pozdvihnúť a spojiť skupiny ľudí. Rytmus je niečo, čo je vlastné nám všetkým a s melódiou nášho vnútorného rytmu sa môžeme spojiť s rytmom všetkých ľudí. Kurzy sú určené pre každého, kto chce zažiť niečo exotické, okúsiť silu bubnov v skupine a spoznať neopísateľnú energiu, ktorú si zoberie so sebou," povedal Holka.

Členovia Afro Campany a Campany Batucady učia skupinové bubnovanie už viac ako 12 rokov. Majú za sebou približne 1000 vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v Dubaji, Qatare, Bahraine, Maroku, Egypte a na európskych festivaloch samby v Barcelone či v Berlíne. V Nitre ich bude možné vidieť a počuť 29. apríla, kedy budú súčasťou alegorického študentského sprievodu počas Nitrianskych univerzitných dní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.