Kerry je presvedčený, že Washington dokáže uzavrieť s Iránom dohodu

John Kerry v Londýne po skončení stretnutia predstaviteľov koalície, 22. januára 2015. Foto: TASR/AP

Lübeck 15. apríla (TASR) - Americký minister zahraničných vecí John Kerry je presvedčený, že vláda USA dokáže uzavrieť s Iránom dohodu o jeho jadrovom programe. Informuje o tom agentúra AP.

Kerry sa dnes pripojil k stretnutiu svojich rezortných kolegov z krajín zoskupenia G7 v nemeckom meste Lübeck - na druhý deň po tom, čo šéf Bieleho domu Barack Obama súhlasil, že podpíše nový zákon, ktorý dá Kongresu právo odmietnuť akúkoľvek jadrovú dohodu s Iránom.

Irán je na stretnutí šéfov diplomacií hlavnou témou. Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier povedal, že ministri budú tiež rokovať o situácii v Spojených štátoch. Tie majú totiž takisto "určitý vplyv" na to, či bude možné dosiahnuť dohodu s Teheránom do termínu stanoveného na 30. jún.

Členmi skupiny G7 (pôvodne G8, Rusko však bolo vylúčené kvôli konfliktu na Ukrajine) sú Británia, Francúzsko, Japonsko, Kanada, Nemecko, Taliansko a USA.

Steinmeier dodal, že ministri budú rokovať aj o "rôznych možnostiach" upokojenia konfliktu v Jemene. Privítal krok Bezpečnostnej rady OSN, ktorá v utorok uvalila zbrojné embargo na vodcov šiitských bojovníkov zvaných húsíovia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.