Po vykoľajení vozňa v Košiciach dopravu na stanici plne obnovili

V košickej železničnej stanici došlo 14. apríla 2015 popoludní pri pristavovaní súpravy rýchlika 612 k vykoľajeniu posledného vozňa. Rýchlik mal vyraziť z Košíc do Bratislavy o 16.14 h. Foto: TASR/František Iván

Košice 15. apríla (TASR) – Vykoľajenie vozňa na železničnej stanici v Košiciach, ku ktorému došlo v utorok (14.4.) popoludní, spôsobilo meškanie 27 vlakov v celkovom čase 504 minút. Zároveň bol odrieknutý vlak R 965 na trati Košice – Čierna nad Tisou.

"Dnes od 2.30 h je doprava v železničnej stanici Košice úplne obnovená, vlaky však v mieste vykoľajenia jazdia zníženou rýchlosťou na 20 kilometrov za hodinu," informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Nehoda sa stala o 15.30 h, keď sa vykoľajil posledný osobný vozeň súpravy, v tom čase pristavovanej k rýchliku 612. "K vykoľajeniu došlo na výhybke číslo 240 oboma podvozkami vozňa, pričom bol vyvrátený aj osvetľovací stožiar, ktorý zostal opretý o trakčnú podperu. Súprava bola prázdna, nenachádzali sa v nej cestujúci," uviedla Pavliková.

Pri vykoľajení sa nikto nezranil, na krátky čas dopravu v stanici úplne prerušili. Po preorganizovaní dopravy vlaky jazdili po párnej skupine koľají. Uvedený rýchlik 612 s pravidelným odchodom 16.14 h z Košíc do Bratislavy odišiel s meškaním 30 minút.

Miesto nehody zdokumentovali vyšetrovatelia Policajného zboru SR, ŽSR a Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. Po vykonaní vyšetrovacích úkonov pracovníci ŽSR podľa hovorkyne okamžite začali odstraňovať následky. Vykoľajený vozeň bol nakoľajený o 23.40 h.

"Príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania. Podľa predbežných zistení je pravdepodobné, že nehodu spôsobilo zlyhanie ľudského faktora na strane ŽSR. Škody budú vyčíslené dodatočne," dodala Pavliková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.