SNS vyzýva parlament, aby namiesto hľadania vinníka hľadal riešenia

Andrej Danko. Foto: FB

Bratislava 18. apríla (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) vyzýva parlament, vládnych i opozičných poslancov, aby namiesto hľadania vinníka v kauze Váhostav hľadali riešenia, ktoré by pomohli postihnutým živnostníkom a podnikateľom. "Vyzývame poslancov, aby sa začali slušne a dôstojne správať. Namiesto cirkusu, ktorý dráždi normálnych pracujúcich ľudí, by sa mali spojiť a hľadať strategické riešenia pre živnostníkov a podnikateľov, ako aj pre všetky oblasti spoločnosti," uviedol pre TASR predseda SNS Andrej Danko.

"Slovensko si zaslúži, aby predstavitelia, ktorí boli riadne zvolení do NR SR, si robili riadne svoju prácu, ako každý zamestnaný človek. Poslanci svojím konaním len znechucujú ľudí, spôsobujú im dezilúziu a urážajú ich. Týka sa to tak poslancov pravice, ľavice, liberálov, vládnych či opozičných,"
kritizuje predseda SNS.

"Tzv. elity národa by sa mali v prvom rade spojiť pre to, aby hľadali a ponúkali riešenia pre opätovné získanie do štátnych rúk všetkých strategických energetických podnikov vrátane distribučných spoločností. Mali by ponúkať možnosti na odkup 66 percent akcií Slovenských elektrární od Enelu, alebo zabrániť predaju akcií Slovak Telekomu,"
dodáva.

Podľa Danka chýba komplexná a systematická legislatíva v prípade reštrukturalizácií podnikov či na zlepšenie podnikateľského prostredia na Slovensku, ktorá by uľahčila život živnostníkom a podnikateľom. "Národná rada by sa mala zaoberať naozaj reštrukturalizáciou Váhostavu, bez osočovania, bez hľadania vinníka, a vláda by mala prijať okamžité riešenia, ktoré ľuďom, ktorí vo Váhostave trpia, pomôžu," zdôraznil predseda SNS.

"Kým sa poslanci v parlamente hádajú, pokračujú tiché privatizácie, Slovensko rozkrádajú schránkové firmy. Spoločnosť krachuje, prestáva fungovať zdravotníctvo, šport a kultúra sú na poslednom mieste, nezamestnanosť neklesá. Mladí ľudia utekajú do zahraničia, kde napriek inžinierskemu titulu umývajú taniere. Rozpadávajú sa rodiny, pretože mamičky chodia opatrovať dôchodcov na Západ. Dôchodcovia živoria," tvrdí Danko.

Politici sú podľa neho odtrhnutí od reality. "Čo pomôže človeku, živnostníkovi, podnikateľovi, takéto teátro v parlamente? Tým ľuďom, ktorí sa hádajú v parlamente, ani nejde o tých ľudí v praxi. Tu chýbajú konkrétne riešenia z hľadiska praktických prístupov, systémových," povedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.