CCN Group Slovakia žiada od štátu investičnú pomoc 5,75 mil. eur

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 20. apríla (TASR) - Spoločnosť CCN Group Slovakia, s.r.o., požaduje investičnú pomoc vo výške 5,75 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmu v súvislosti s výstavbou svojho nového závodu v lokalite Beluša, okres Púchov. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý predložilo do pripomienkového konania Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

"Cieľom investičného zámeru je rozšírenie výroby automobilových komponentov - turbínových súčiastok pre automobilový priemysel. Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 27,57 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2015 až 2017. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2019 vytvorí 230 nových pracovných miest," spresnil rezort hospodárstva.

CCN Group Slovakia, s.r.o., Považská Bystrica bola zapísaná do Obchodného registra SR 13. decembra 2011. Predmetom jej činnosti je najmä výroba dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a kovoobrábanie. Eviduje základné imanie vo výške 1 milión eur. Jediným spoločníkom slovenskej spoločnosti je francúzska firma FINANCIERE DE L'ARVE.

Spoločnosť CCN Group Slovakia, s.r.o., je súčasťou medzinárodnej skupiny CCN Group, ktorá je významným európskym dodávateľom presných dielov a zostáv pre turbodúchadlové a hydraulické systémy automobilov, ktoré zlepšujú výkonnosť motorov. CCN Group bola založená v roku 1986 a má 8 výrobných závodov so sídlom vo Francúzsku, Mexiku, Číne a na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.