Vo Vysokých a Západných Tatrách trvá mierna lavínová hrozba

Foto: Ilustračné foto: TASR/AP

Liptovský Hrádok 21. apríla (TASR) – Vo Vysokých a Západných Tatrách trvá aj dnes mierne lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, v Nízkych Tatrách a vo Fatrách malé, 1. stupeň. TASR o tom informoval Igor Žiak zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

Uvoľnenie lavín hrozí pri veľkom dodatočnom zaťažení najmä na záveterných svahoch, pod hrebeňmi a horskými sedlami s nestabilnými snehovými doskami a prevejmi z nového snehu. Okolo poludnia sa môžu vyskytnúť aj samovoľné zosuvy menších lavín.

Dnes ráno bolo na horách jasno. Teplota vzduchu sa pohybovala od -10 do -1 stupňa Celzia. Vo vysokých polohách Nízkych Tatier fúkal severozápadný vietor v nárazoch až silou mohutnej víchrice. V uplynulých hodinách nepripadol nový sneh.

Na povrchu dobre spevnenej staršej snehovej pokrývky je veľmi nerovnomerne rozmiestnený nový a previaty sneh v hrúbke od 10 do 35 cm. Na severnej strane pohorí je súvislá snehová pokrývka od výšky 1100 m n. m. a na južnej strane od 1300 m n. m.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.