Slovensko má údajne 27. najsilnejší pas na svete

Cestovný pas Foto: TASR

Berlín 21. apríla (TASR) - Nemecká cestovateľská stránka GoEuro.com zostavila rebríček 50 krajín sveta podľa "sily" ich cestovného pasu. Slovensko sa v prieskume umiestnilo na 27. mieste.

V rebríčku výrazne dominujú krajiny Západu. Prvé dve miesta patria severským štátom Švédsku a Fínsku, po ktorých nasledujú Nemecko, Británia a USA. Jedinou mimoeurópskou krajinou v prvej desiatke je okrem Spojených štátov Kanada, uviedla stránka GoEuro.com.

Slovensko tesne predstihli Česká republika a Maďarsko, ktorým v rebríčku patrí za sebou 25. a 26. miesto. Za SR skončili štáty ako Slovinsko, Poľsko a trojica pobaltských republík.

Spodné priečky poradia patria krajinám Ázie a Afriky. Na posledným troch miestach sa umiestnili Libéria, Irak a Afganistan. Len tesne pred nimi sú dve najľudnatejšie krajiny sveta India a Čína. Rusko skončilo v prieskume na 40. mieste.

Stránka GoEuro.com, ktorá sa špecializuje na porovnávanie cestovateľských možností, analyzovala pasy z pohľadu užitočnosti pre ich nositeľov. Medzi skúmané kritériá patrili cenové a časové podmienky vydávania cestovného dokladu a možnosti bezvízového styku pre jeho nositeľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.