Kólia za volantom traktora vydesila vodičov na diaľnici v Škótsku

Borderská kólia na farme v škótskom Abingtone 22. apríla 2015. Foto: TASR/AP

Londýn 23. apríla (TASR) - Ovčiarsky pes vyvolal v stredu ráno paniku na diaľnici neďaleko škótskeho Abingtonu, keď sa objavil za volantom idúceho traktora. O chvíľu nato však bol za hviezdu na sociálnych sieťach. Mnohí si však na jeho adresu zažartovali, že by sa mal naučiť používať brzdu.

Farmár Tom Hamilton (77) nechal svoju štvorročnú kóliu v traktore, keď išiel skontrolovať dobytok. Tvrdí, že zatiahol ručnú brzdu. Zrejme nie dostatočne, nakoľko traktor sa dal do pohybu, prerazil oplotenie a rútil sa dolu strmým svahom na diaľnicu M74, kde sa šťastnou náhodou vyhol ďalším vozidlám. Zastavili ho až zvodidlá.

Tom Hamilton a borderská kólia na farme v škótskom Abingtone 22. apríla 2015. Foto: TASR/AP

Podľa svedkov incidentu to vyzeralo, že vozidlo skutočne riadi pes, čo vyvolalo žartovné poznámky na sociálnych sieťach.

Na Twitteri sa neskôr objavila informácia o čiastočnej uzávierke diaľnice, kde traktor havaroval. Neskôr dopravný servis hlásil, že cesta je už po nehode prejazdná a pes je v poriadku. "Je to najkurióznejšia správa, akú sme kedy mali!"

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.