Počet kalórií by alkoholické nápoje mohli mať na etikete

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 23. apríla (TASR) - Koľko kalórií obsahujú alkoholické nápoje? Odpoveď na túto otázku chcú vedieť európske spotrebiteľské organizácie, a preto žiadajú, aby mali výrobcovia povinnosť uvádzať tento údaj na etiketách alkoholických nápojov. Ak by sa to podarilo presadiť do európskych noriem, dotklo by sa toto opatrenie aj Slovenska, zdôraznil denník PRAVDA.

Zmeny legislatívy by u nás uvítali najmä výživoví poradcovia. Tí tvrdia, že alkohol významne prispieva k obezite. Výrobcovia nápojov však hovoria o zbytočných nákladoch a upozorňujú, že s kalóriami v alkohole to také jednoduché nie je. Požiadavku európskych spotrebiteľských organizácií na vyššiu informovanosť spotrebiteľov o nutričnej hodnote alkoholických nápojov podporili aj europoslanci z Výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín.

Poslanci tiež chcú, aby sa na etiketách nápojov zverejňovali údaje o rizikách požívania alkoholu pre tehotné ženy a vodičov. Viac si možno prečítať v článku s názvom "Počet kalórií v alkohole by mohla prezradiť etiketa", ktorý denník uverejnil na šiestej strane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.