Poplatky sa dajú uhradiť aj prostredníctvom Platobného predpisu

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 23. apríla (TASR) - Správne a súdne poplatky je možné platiť aj novou formou Platobného predpisu. Informovala o tom dnes Slovenská pošta.

Platobný predpis je dokument vo formáte A4, ktorý občanovi vystaví pracovník úradu. Obsahuje informácie o poskytovanej službe či poplatku, jeho sume, ako aj 2D kód pre úhradu cez kiosk, ďalej informácie pre úhradu prevodným príkazom a jeho súčasťou je aj poštový poukaz.

"V prípade, ak občan nepozná výšku správneho alebo súdneho poplatku, stačí, ak príde na vybraný úrad, požiada úradníka o vystavenie Platobného predpisu, ktorý následne môže uhradiť viacerými spôsobmi," priblížila hovorkyňa pošty Stanislava Pondelová. Úhrada sa dá spraviť cez samoobslužný kiosk, bankovým prevodom alebo poštovým poukazom.

Občania môžu Platobný predpis získať na úradoch Ministerstva vnútra SR, teda klientskych centrách, dopravných inšpektorátoch, oddeleniach dokladov, okresných a katastrálnych úradoch, ďalej na úradoch Finančnej správy, verejného zdravotníctva, ako aj na úradoch Ministerstva spravodlivosti. Postupne budú prístupné aj na všetkých ostatných úradoch, kde sa platia súdne a správne poplatky, avizuje Pondelová.

Súčasťou systému e-kolok je 330 samoobslužných terminálov, tzv. kioskov, ktoré sú umiestnené na úradoch a súdoch v rámci SR. Ak občanom ostali nepoužité klasické papierové kolky, môžu ich do 30. novembra tohto roka vrátiť bez poplatku na ktorejkoľvek pošte, a to na základe žiadosti o odkúpenie platných eurových kolkov. Slovenská pošta vyplatí občanom sumu za staré kolky maximálne do 30 dní od overenia pravosti papierovej kolkovej známky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.