V osade Mašličkovo pri Luníku IX horela chatrč

Na Luníku IX v Košiciach na Hrebendovej ulici na mieste bývalého zbúraného bloku vyrastá nový bytový dom. Výstavba je realizovaná v rámci projektu Nájomný bytový dom pre marginalizované komunity, Luník IX, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 percent z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške desiatich percent zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. V novom dome dostanú nájomné zmluvy len tí občania z Luníka IX, ktorí nemajú žiadne záväzky voči mestu, pracujú, majú tu trvalý pobyt a sú to rodiny s deťmi. Na snímke výstavba domu 12. februára 2015. Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Košice 24. apríla (TASR) - Polícia vyšetruje požiar chatrče, ktorá vzbĺkla za dosiaľ presne nezistených okolností vo štvrtok 23. apríla ráno v osade Mašličkovo pri sídlisku Luník IX v Košiciach.

"Doposiaľ neznámy páchateľ počas manipulácie s otvoreným ohňom spôsobil z nedbanlivosti požiar obývanej drevenej chatrče. Takto ohrozil životy tam bývajúcich osôb, k zraneniu osôb nedošlo," informoval dnes krajský policajný hovorca Alexander Szabó. Na chatrči vznikla škoda 200 eur.

Poverený policajný príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Páchateľovi tohto skutku hrozí ročné väzenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.