Kurz eura stagnuje, investori čakajú na vývoji podnikateľskej dôvery

Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 24. apríla (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny stagnoval pred zverejnením pozorne sledovaného indexu podnikateľskej dôvery nemeckého inštitútu Ifo. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa ráno predávalo po 1,0810 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako vo štvrtok (23. 4.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,0772 USD/EUR.

Investori pred víkendom čakajú na zverejnenie indexu mníchovského inštitútu Ifo o vývoji podnikateľskej dôvery. Analytici počítajú s ďalším zlepšením nálady medzi nemeckými firmami. Bol by to už šiesty nárast indexu po sebe a signalizoval by pokračovanie pozitívneho vývoja v najväčšej svetovej ekonomike.

Dnes sa okrem toho v lotyšskom hlavnom meste Riga stretnú ministri financií eurozóny, ktorí budú rokovať o riešení gréckej dlhovej krízy. Neočakávajú sa však žiadne závery, pretože Atény sa zatiaľ nedohodli s európskymi partnermi na zozname reforiem. Táto dohoda je potrebná pre odblokovanie zvyšných peňazí zo záchranného balíka pre Grécko, ktoré krajina naliehavo potrebuje, aby sa vyhla platobnej neschopnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.