Požiar konárov a dreva sa rozšíril na susedný pozemok, spôsobil škody

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Kežmarok 24. apríla (TASR) – V jednom z objektov na Slavkovskej ulici v Kežmarku došlo vo štvrtok (23.4.) popoludní k požiaru. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Migaľová informovala, že vyšetrovaním na mieste bolo zistené, že doposiaľ neznámy páchateľ v zadnej časti areálu jednej zo spoločností, sídliacej na uvedenej ulici, zapálil dve kopy nahromadených konárov a rôzneho dreva.

„Tie boli od seba vzdialené jeden meter. Vzniknutý požiar sa rozšíril na susedný pozemok, kde došlo k zapáleniu naukladaného stavebného reziva a k obhoreniu kamenárskeho kameňa,“
objasnila hovorkyňa s tým, že oheň poškodil aj dva upevnené elektrické káble, v dôsledku čoho bolo nutné vypnúť trafostanicu. Nastalo odpojenie od elektrického prúdu takmer na celej ulici.

„Páchateľ svojím konaním spôsobil celkovú škodu viac ako 19.000 eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kežmarku v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Zákon stanovuje v tomto prípade trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok,“
uzavrela Migaľová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.