Zatkli Japonca, ktorý naviedol dron na strechu úradu svojho premiéra

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Tokio 25. apríla (TASR) - Japonská polícia zatkla dnes muža, ktorý sa priznal k zodpovednosti za tohtotýždňové pristátie bezpilotného lietadla na streche úradu premiéra Šinzóa Abeho. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na japonských činiteľov.

Podľa informácií tokijskej metropolitnej polície sa 40-ročný Jasuo Jamamoto prihlásil v noci na dnes na polícii v prefektúre Fukui na západe Japonska. Zatknutý muž uviedol, že let s malým diaľkovo riadeným lietadlom uskutočnil na protest proti vládnej politike využívania jadrovej energie.

Na stroji vybavenom štyrmi vrtuľami, ktorý pristál v stredu na budove premiérovho úradu, sa nachádzala miniatúrna kamera a plastová fľaša. Tá obsahovala zrejme zdroj rádioaktívneho cézia, avšak jeho hladina bola príliš nízka na to, aby uškodila ľuďom či životnému prostrediu.

Jamamoto sa priznal, že na dron umiestnil piesok z bližšie neurčenej oblasti vo Fukušime, kde sú po narušení jadrovej elektrárne naďalej vysoké hodnoty rádioaktivity, informovala verejnoprávna televízia NHK.

Nie je známe, kedy bezpilotné lietadlo pristálo na streche úradu vlády v centre Tokia, pretože jeho zamestnanci tam chodia iba zriedkavo. Bezpilotné lietadlo si v stredu všimol pracovník, ktorý bol s novými zamestnancami na prehliadke budovy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.