V obci Brehy dnes otvárajú vodácku sezónu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Brehy 25. apríla (TASR) - V Brehoch pri Novej Bani dnes otvárajú tohtoročnú vodácku sezónu. Tradičné odomykanie Hrona, ktoré má už roky na starosti vodník s kľúčom ukrytým v čereni, organizuje OZ Lodenica pod orechmi.

Podujatie sa začína ráno zrazom účastníkov. Po odomknutí Hrona, ktoré je naplánované na 09.30 h, bude nasledovať odchod vodákov na prvý splav.

Ako potvrdil za organizátorov Martin Mikuška, splavovať sa bude už tradične úsek od Žarnovice po Novú Baňu. Po príchode vodákov sa bude podávať guláš, pivo a zábava bude pokračovať pri muzike.

OZ Lodenica pod orechmi vzniklo v roku 2008. Rozvoj vodáctva v regióne sa usilujú jeho členovia podporovať organizovaním rôznych podujatí. Medzi tie najznámejšie patrí práve jarné odomykanie Hrona a ukončenie vodáckej sezóny, teda zamykanie Hrona. V združení sú najmä ľudia z Novej Bane a blízkeho okolia. Pravidelne spolu splavujú nielen Hron, ale aj ďalšie slovenské rieky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.