Venezuelský prezident daruje byt žene, ktorá mu hodila do hlavy mango

Venezuelský prezident Nicolás Maduro, archívne foto Foto: TASR/AP

Caracas 25. apríla (TASR) - Venezuelský prezident Nicolás Maduro sa rozhodol darovať byt Venezuelčanke, ktorá mu hodila do hlavy mango s menom a telefónnym číslom. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Päťdesiatdvaročný venezuelský prezident šoféroval minulý týždeň autobus pred zrakmi divákov v štáte Aragua v strednej Venezuele, keď doňho istá Marleny Olivoová hodila mango s odkazom.

"Je tam napísané: 'Ak môžete, zavolajte mi'," uviedla venezuelská hlava štátu a bývalý vodič autobusu Maduro, ktorý predviedol exotické ovocie s Olivoovej rukopisom aj v televízii.

"Marleny Olivoová mala problém so svojím domom. (Činitelia) jej zavolali. Zľakla sa. Nemohla uveriť tomu, že to bola pravda. ... Odsúhlasil som vám byt, Marleny, v rámci 'Veľkej venezuelskej misie pre bývanie'," dodal Maduro.

Súčasný venezuelský prezident Maduro má vo zvyku - podobne ako jeho zosnulý predchodca Hugo Chávez - rozdávať Venezuelčanom s nízkym príjmom domy, elektrospotrebiče či penzióny. Madurove gestá sa stretávajú s nadšením jeho chudobných priaznivcov, avšak podľa Reuters čelí tento popredný predstaviteľ aj kritike.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.