Volkswagen má kompletnú dozornú radu, ale bez predsedu

Volkswagen Slovakia Foto: TASR/Martin Baumann

Wolfsburg 4. mája (TASR) - Krátko pred valným zhromaždením akcionárov Volkswagenu (VW), ktoré sa uskutoční v utorok (5.5.) v Hannoveri, má koncern kompletnú 20-člennú dozornú radu, ale chýba jej predseda. Informuje o tom DPA.

Po rezignácii Ferdinanda Piëcha (78-ročný)a jeho manželky Ursuly (59-ročná) na členstvo v nej koncom apríla, ju na sklonku minulého týždňa doplnili o Louisu Kieslingovú (57-ročná) a Juliu Kuhnovú-Piëchovú (34-ročná) z rodinného klanu Porscheovcov a Piëchovcov.

Odchodom F. Piëcha z dozornej rady VW prišiel tento dozorný orgán koncernu aj o svojho predsedu. Rozhodnutie o tejto dôležitej personálnej záležitosti sa zatiaľ neprijalo a neobjavili sa ani náznaky riešenia zložitej situácie.

Valné zhromaždenie akcionárov VW povedie podpredseda dozornej rady koncernu, bývalý šéf odborového združenia IG Metall Berthold Huber. Radu vedie komisionálne.

L. Kieslingová a J. Kuhnová-Piëchová nie sú trvalými členkami dozornej rady. Získali mandát po manželoch Piëchovcoch len do skončenia ich funkčného obdobia, ktoré sa skončí na jar 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.