Španielsky výrobný sektor pokračoval v apríli v raste

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Madrid 4. mája (TASR) - Španielsky výrobný sektor pokračoval v apríli v expanzii. Zvýšený dopyt sa totiž postaral o prudký nárast produkcie a nových objednávok. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Index nákupných manažérov (PMI) spoločnosti Markit Economics pre španielsky výrobný sektor v apríli mierne klesol na 54,2 bodu z 54,3 bodu v marci. Experti očakávali jeho nárast na 54,5 bodu. Index však zostal vysoko nad 50-bodovou hranicou, ktorá oddeľuje pokles od rastu.

Index podľa Markit signalizuje pokračovanie v zlepšovaní podnikateľských podmienok v odvetví. Prevádzkové podmienky sa zlepšujú nepretržite už 17 mesiacov. Zvýšenie dopytu v apríli spôsobilo nárast nových objednávok a produkcie, čo malo zase za dôsledok, že firmy v odvetví zamestnali viac ľudí.

Zvýšenie cien importu, ktoré je dôsledkom oslabenia eura, prispelo k nárastu vstupných cien. Firmy sa však napriek tomu naďalej snažia znižovať výstupné ceny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.