Návrh dohody o vine a treste s Vladimírom P. sa bude schvaľovať v máji

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 5. mája (TASR) - Návrh dohody o vine a treste, ktorú uzavrel urológ Vladimír P., obvinený z korupcie, s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), bude Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) schvaľovať koncom mája.

ŠTS vytýčil termín verejného zasadnutia v tejto veci na 20. mája. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. V prípade, že súd dohodu schváli, bude dohodnutý trest právoplatný a ani jedna z procesných strán sa nebude môcť voči verdiktu odvolať. Ak súd dohodu neschváli, vytýči termín hlavného pojednávania.

Detský urológ tak zvolil rovnaký postup ako kardiochirurg Viliam Fischer. Jeho dohodu o vine a treste ŠTS schválil 21. apríla Predpokladom schválenia dohody je pritom aj priznanie obvineného.

Prednostu Kliniky pediatrickej urológie bratislavskej detskej fakultnej nemocnice Vladimíra P. prichytili pri preberaní úplatku v polovici decembra minulého roka. Vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu prijímania úplatku. Lekár mal zobrať úplatok 500 eur a fľašu.

ŠTS 21. apríla schválil dohodu o vine a treste v prípade kardiochirurga Viliama Fischera. V korupčnej kauze sa dohodol s prokuratúrou na dvojročnom treste s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu štyri roky. Podľa dohody mu taktiež uložili peňažný trest vo výške 15.000 eur a zákaz činnosti vykonávať lekárske povolanie počas obdobia troch rokov. Súd taktiež odsúhlasil zhabanie časti úplatku 800 eur. Rozhodnutie je právoplatné.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.