Vodič nášho kamióna utrpel v Maďarsku zranenia po zrážke s vlakom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Budapešť/Bratislava 20. mája (TASR) - S poraneniami hlavy hospitalizovali dnes nadránom vodiča slovenského kamióna pri západomaďarskom meste Szombathely, kde sa jeho vozidlo zrazilo s lokomotívou nákladného vlaku. Pri zrážke na železničnom priecestí, na ktorom nefungovalo svetelné výstražné znamenie ani závory, ľahšie zranenia utrpela aj posádka lokomotívy.

Podľa agentúry MTI sa nehoda stala medzi stanicami Szombathely a Ják-Balogunyom. Vlak išiel vzhľadom na poruchu zabezpečovacieho zariadenia priecestia rýchlosťou 15 km/h, pričom priebežne dával zvukové znamenie. Vodič kamióna mal podľa predpisov cestnej premávky pre nefungujúce svetelné znamenie zastaviť pred priecestím, avšak na priecestie vošiel bez zastavenia.

Železničná spoločnosť GYSEV informovala, že vodiča auta odviezli do nemocnice s poraneniami hlavy. Všetky štyri osy lokomotívy a jedna os vagóna sa vykoľajili. Palivová nádrž kamióna bola poškodená a vytekala z nej nafta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.