Ku koncu marca malo povolenie na činnosť 1293 pracovných agentúr

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 25. mája (TASR) - Ku koncu marca tohto roka malo 1293 agentúr dočasného zamestnávania (ADZ) vydaných povolenie na vykonávanie činnosti. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR, ktoré v súčasnosti vyhodnocuje, koľko pracovných agentúr zaslalo správu o svojej činnosti za minulý rok. "Zároveň prebieha správne konanie vo veci zrušenia povolení na vykonávanie činnosti agentúry dočasného zamestnávania," priblížil pre TASR tlačový odbor ústredia práce.

Pracovné agentúry majú povinnosť zasielať ústrediu práce správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok zo zákona o službách zamestnanosti. Mali tak urobiť do 31. marca tohto roka. V správe o vykonávaní činnosti museli uviesť, koľko nových dočasných agentúrnych zamestnancov pridelili užívateľským zamestnávateľom, koľko zamestnancov predčasne ukončilo prácu u užívateľského zamestnávateľa.

Okrem toho ústredie práce preveruje aj to, či agentúra podľa zákona o službách zamestnanosti disponuje aj vlastným imaním v hodnote najmenej 30.000 eur.

Ústredie práce sa tiež zaujíma o problémy v praxi, ktoré majú agentúry pri prideľovaní zamestnancov. "Napriek skutočnosti, že v správe o vykonávaní činnosti agentúry dočasného zamestnávania majú možnosť vyjadriť sa k problémom z praxe, túto možnosť nevyužívajú, nepopisujú žiadne problémy pri výkone svojej činnosti," uviedlo ústredie práce.

Ak si pracovné agentúry nesplnia povinnosť zaslať správu o svojej činnosti v stanovenom termíne, ústredie im môže odobrať povolenie na vykonávanie činnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.