Smer-SD dnes predstaví druhý sociálny balíček

Archívna foto Roberta Fica. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 23. mája (TASR) - Vládna strana Smer-SD predstaví dnes po rokovaní Snemu v Bratislave druhý sociálny balíček. Mal by podporiť mladé rodiny aj niektoré oblasti hospodárstva, napríklad cestovný ruch. Mali by v ňom byť opatrenia aj na podporu hospodárskeho rastu.

Balík bude podľa predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) obsahovať aj projekty, ktoré majú naďalej podporovať hospodársky rast Slovenska. Pôjde napríklad o investície do zatepľovania rodinných domov. V balíku by sa malo objaviť tiež zníženie dane z pridanej hodnoty na potraviny či zvýšenie minimálnej mzdy.

Pôvodne sa hovorilo aj o tom, že k vlakom zadarmo by sa mali vďaka druhému sociálnemu balíku pridať aj lacnejšie autobusy. Napokon sa však v balíčku objaviť nemajú. Komplexné nové riešenie autobusovej a vlakovej dopravy predstaví vládna strana Smer-SD až v treťom sociálnom balíčku. Ten má byť známy začiatkom roka 2016. Premiér avizoval iné prekvapenia.

Druhý sociálny balíček reaguje na pokračujúci hospodársky rast. Slovensko je totiž podľa premiéra krajina, ktorá je dobre rozbehnutá. "Máme povinnosť podeliť sa o tieto čísla s verejnosťou," uviedol predseda vlády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.