Hromadná zrážka vozidiel v Egypte: Zabili sa aj armádni odvedenci

Ilustračné foto Foto: TASR

Káhira 30. mája (TASR) - Najmenej 16 ľudí - medzi nimi aj odvedencov do armády - zahynulo pri zrážke niekoľkých vozidiel, ktorá sa odohrala v piatok popoludní v severnom Egypte, južne od hlavného mesta Káhira. Agentúru Reuters o tom v noci nadnes informoval hovorca egyptského ministerstva zdravotníctva Husám Abdal Ghaffár.

Hromadná havária troch vozidiel - policajného auta, taxíka a mikrobusu - v dedine Šúšá v dolnoegyptskom guvernoráte Baní Suwajf si okrem mŕtvych vyžiadala aj štyroch zranených.

Internetové vydanie denníka al-Ahrám citovalo predstaviteľa ministerstva zdravotníctva z Baní Suwajfu, podľa ktorého bolo medzi zabitými aj 13 odvedencov do armády, zvyšní traja boli civilisti.

Egyptské cesty a diaľnice, ale aj železnice sú v zlom stave a Egypťania sa už dlho sťažujú, že doterajšie vlády nezaistili uplatňovanie ani tých najzákladnejších pravidiel bezpečnosti na cestných komunikáciách, čo vedie k častým dopravným nehodám s veľkým počtom mŕtvych.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.