Pred mešitou vo Phoenixe sa uskutočnila protimoslimská demonštrácia

Protimoslimská demonštrácia v piatok 29. mája 2015 vo Phoenixe. Foto: TASR/AP/Rick Scuteri

New York 30. mája (TASR) - Približne 500 demonštrantov sa v piatok miestneho času zišlo pred mešitou v meste Phoenix, metropole amerického štátu Arizona. Protest sa uskutočnil za asistencie polície, ktorá musela oddeľovať od seba dve skupiny ľudí hádajúcich sa o islame, informuje agentúra AP.

Podujatie pôvodne zorganizoval istý muž z Phoenixu, ktorý tvrdí, že islam je násilnícke náboženstvo. Pred mešitu doviedol asi 250 ľudí, ktorí mali so sebou zbrane a niesli americké zástavy a kresby proroka Mohameda.

Táto skupina však narazila na početne rovnako veľkú skupinu protestujúcich, ktorí prišli vyjadriť podporu moslimskej komunite. Niektorí z nich držali tabule s nápismi hlásajúcimi lásku a mier.

Polícia odhadla, že na akcii sa dovedna zúčastnilo okolo 500 osôb. Nikto neutrpel zranenia a ani nebol nikto zadržaný.

Demonštrácia sa uskutočnila niekoľko týždňov po streľbe, ku ktorej došlo na výstave karikatúr v Texase. Dvaja muži, ktorí na ňu prišli s útočnými puškami, sa predtým modlievali práve vo phoenixskej mešite.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.