V Prievidzi opravia chodník na Mierovom námestí za vyše 20.000 eur

Ilustračné foto. Foto: prievidza.sk

Prievidza 1. júna (TASR) - Chodník na Mierovom námestí v Prievidzi sa dočká rekonštrukcie a rozšírenia za viac ako 20.000 eur, radnica momentálne finalizuje podklady projektu.

"Opravou tohto chodníka reagujeme na nespočetné podnety od obyvateľov na sídlisku Píly, obzvlášť seniorov a tých, ktorí chodia nakupovať do predajne potravín na námestí. Týmito rekonštrukciami zabezpečíme bezpečné prepojenie sídlisk Píly a Mládež," opísala dôvody opráv primátorka mesta Katarína Macháčková.

Práce budú pozostávať jednak z rekonštrukcií, ale aj rozšírenia súčasného chodníka. Rozšírenie a obnova chodníka bude realizovaná od predajne potravín na Mierovom námestí po križovatku s Ulicou A. Sládkoviča. "Chodník bude rozšírený na dva metre, jeho povrch bude dláždený a vstupy na komunikáciu budú bezbariérové. V mieste prudšieho klesania ku komunikácii na úrovni ulice A. Sládkoviča bude doplnené zábradlie, čím sa zvýši bezpečnosť chodcov," objasnil hovorca mesta Michal Ďureje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.