Žilinský samosprávny kraj podporuje rozvoj chovu oviec

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Liptovské Revúce 1. júna (TASR) – Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa usiluje všemožne podporovať rozvoj chovu oviec vo svojich regiónoch. Medzi mnohé rôznorodé aktivity patrí napríklad siedmy ročník Bačovej cesty po viacerých salašoch s hlavným cieľom priblížiť živé tradície ovčiarstva širokej verejnosti.

Predseda ŽSK Juraj Blanár zdôraznil, že ovčiarstvo má v hornatom prostredí severozápadného Slovenska obrovské tradície. „Náš kraj je prírodne a historicky priam predurčený na chov oviec. Preto je skvelé, že viacero farmárov sa u nás chytá jedinečnej príležitosti vyrábať zdravé slovenské potraviny,“ skonštatoval Blanár.

Minister pôdohospodárstva SR Ľubomír Jahnátek pripomenul počas pracovnej návštevy v závere minulého týždňa na Poľnohospodárskom družstve (PD) Liptovské Revúce zvýšenie štátnej finančnej podpory chovu oviec. „Na dobytčiu jednotku, na 500 kg živej váhy, sa v porovnaní s vlaňajškom zvýšila o 30 percent na 169 eur,“ spresnil.

Chovatelia oviec môžu získať prostriedky aj na modernizáciu svojich výrobných zariadení a technológií. „Všetky produkty z našej mliekarne, bryndza, rôzne syry, nátierky či jogurty majú oficiálnu slovenskú značku kvality a sú to 100-percentné ovčie výrobky,“ dodala predsedníčka PD L. Revúce Anna Kováčiková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.