Polícia zistila počas kontroly v okrese Prievidza 67 priestupkov

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Prievidza 1. júna (TASR) - Dovedna 67 priestupkov zistila polícia počas dopravnej akcie, ktorá prebiehala v piatok 29. mája od 18.00 do 22.00 h na teritóriu Okresného riaditeľstva Policajného zboru Prievidza. Dvojici vodičov tiež hrozí ročné väzenie pre trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom dnes trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

"Zo 67 priestupkov bolo až 60 vybavených v blokovom konaní na sumu 1780 eur, tri priestupky boli vyriešené napomenutím a štyri budú oznámené dopravnému inšpektorátu. Počas spoločného výkonu služby bolo zistených päť prípadov požitia alkoholických nápojov vodičmi vozidiel, z toho v troch prípadoch u vodičov motorových vozidiel a v dvoch prípadoch u cyklistov," uviedla Antalová.

Ako pokračovala, policajti ďalej zistili dva trestné činy ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pričom išlo o dvoch vodičov z obce Lehota pod Vtáčnikom. "Tridsaťsedemročného vodiča na vozidle Renault Mégane policajti zastavili a kontrolovali o 15.00 h, v dychu mu namerali hodnotu alkoholu 2,15 promile a následne 1,96 promile. Päťdesiatjedenročného vodiča na vozidle Škoda zastavili a kontrolovali o 19.40 h, v dychu mu namerali 2,38 promile a neskôr 2,31 promile alkoholu," dodala.

Do spoločného výkonu služby bolo nasadených 29 policajtov, z toho 19 z dopravnej, osem z poriadkovej a dvaja zo železničnej polície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.