Dvaja Prešovčania vyčíňali v autobuse mestskej hromadnej dopravy

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Prešov 1. júna (TASR) – Prešovskí policajti vzniesli obvinenie a začali trestné stíhanie pre prečin výtržníctva voči dvom Prešovčanom - 24-ročnému Martinovi a 26-ročnému Lukášovi, ktorí v nedeľu (31.5.) krátko pred piatou ráno v autobuse mestskej hromadnej dopravy napadli dvoch mužov.

„Obvinení sa v autobuse mestskej hromadnej dopravy v Prešove počas jazdy a na mieste verejnosti prístupnom dopustili výtržnosti. Obaja mali fyzicky napadnúť 19-ročného Dominika. Martin ho päsťou udieral do tváre a neskôr napadli aj 28-ročného Petra. Lukáš a Martin ho kopali do tváre, ako aj do iných miest tela. Napadnutí muži neutrpeli zranenia, ktoré by si vyžadovali lekárske ošetrenie. Obvinení zároveň fyzicky ohrozovali ostatných cestujúcich, u ktorých svojím konaním vzbudili pohoršenie a dopustili sa hrubej neslušnosti,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová.

Výtržníkov zadržala polícia a umiestnila ich do cely policajného zaistenia. Útočníkom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody až na tri roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.