ČISLÁK: Hospitalizácia exprezidenta Gašparoviča potrvá 10 až 15 dní

Na snímke minister zdravotníctva SR Viliam Čislák. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 4. júna (TASR) – Minister zdravotníctva Viliam Čislák navštívil hospitalizovaného exprezidenta Ivana Gašparoviča. Do Národného onkologického ústavu prišiel dnes v skorých ranných hodinách.

S Gašparovičom, ktorý je po operácii na nemocničnom lôžku, sa Čislák stretol v prítomnosti jeho syna a riaditeľa ústavu Jozefa Dolinského. „Má sa celkom dobre,“ uviedol minister po návšteve na adresu Gašparovičovho zdravotného stavu.

„Môžem vám toľko povedať, že je druhý deň po operácii a dĺžku jeho hospitalizácie predpokladám desať až pätnásť dní,“ informoval šéf rezortu zdravotníctva novinárov. K zdravotnému stavu exprezidenta sa ďalej vyjadrovať nechcel.

Gašparovič je hospitalizovaný v Národnom onkologickom ústave na Klenovej ulici v Bratislave od nedele (31.5.). Podrobil sa tu vopred plánovanému zákroku. Jeho stav je stabilizovaný, cíti sa dobre a adekvátne podstúpenému výkonu. V stanovisku to uviedla vedúca tlačového a komunikačného referátu NOÚ Viktória Vasilenková. "Rešpektujeme žiadosť rodiny a ďalšie informácie nezverejňujeme," dodala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.