Ministerstvo začalo s prípravou metodiky financovania vysoký škôl

Juraj Draxler. Foto: TASR/Štefan Puškáš.

Bratislava 8. júna (TASR) – Rektori najväčších výskumných univerzít sa stretli v piatok (5.6.) s ministrom školstva Jurajom Draxlerom, aby diskutovali o príprave metodiky financovania vysokých škôl na budúci rok. Ministerstvo tak začína pracovať na metodike oproti minulým rokom s predstihom, aby na vysokých školách opäť nedošlo k rozpočtovému provizóriu, ako tomu bolo tento rok. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Univerzity začiatkom tohto roka pre chýbajúcu metodiku financovania dostávali mesačne menej ako dvanástinu vlaňajšieho rozpočtu. Minister školstva Juraj Draxler podpísal metodiku až vo februári. "Mesiac jún bude obdobím intenzívnych rokovaní s predstaviteľmi akademickej obce a intenzívnej technickej práce na ministerstve tak, aby sme v septembri predložili kompletnú metodiku," uviedol v piatok Draxler.

Na rokovaní s ministrom sa za vysoké školy zúčastnili napríklad predseda Slovenskej rektorskej konferencie Rudolf Kropil, rektor Technickej univerzity v Košiciach Anton Čižmár, rektor Univerzity Komenského v Bratislave Karol Mičieta a rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Robert Redhammer. Rektori taktiež žiadajú, aby rezort školstva pripravil rámce pre dlhodobé financovanie univerzít.

Minister zároveň na stretnutí s rektormi informoval, že tento týždeň dôjde k transformácii Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ a k vytvoreniu Výskumnej agentúry, cez ktorú sa bude čerpať štrukturálna pomoc pre oblasť vedy a výskumu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.