Veľvyslanec USA: Korupcia je väčšou hrozbou než ruské tanky

Ilustračné foto Foto: TASR

Kyjev 15. júna (TASR) - Korupcia na najvyššej úrovni je pre Ukrajinu väčšou hrozbou než ruské tanky. Vyhlásil to americký veľvyslanec na Ukrajine Geoffrey Pyatt počas víkendovej konferencie Wroclaw Global Forum, informovala dnes agentúra Ukrinform.

Pyatt poznamenal, že len samotní Ukrajinci sa môžu porátať s touto hrozbou.

Podľa veľvyslanca Rusko využíva odsúvanie ukrajinských reforiem v energetickom odvetví, aby zabránilo Kyjevu vo voľbe v energetickej oblasti.

Pyatt zároveň vyzdvihol reformné rozhodnutia, ktoré prijal ukrajinský parlament v hospodárskej a bezpečnostnej oblasti. Súhlasil aj s názorom ďalších účastníkov konferencie, ktorí zdôraznili, že "si nemôžu dovoliť stratiť Ukrajinu", dodal Ukrinform.

Podľa májového článku amerického denníka New York Times sa Ukrajina topí v politickom a ekonomickom chaose. Nenaplnili sa ani sľuby novej vlády o boji s "endemickou korupciou". Podľa denníka je toto zrejme najväčšie sklamanie pre ľudí, ktorých protesty na Majdane za európske smerovanie Ukrajiny vyniesli k moci súčasné vedenie krajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.