David Guetta bude nahrávať hymnu futbalových majstrovstiev Európy

David Guetta Foto: TASR/AP

Bratislava 15. júna (TASR) – Francúzsky producent David Guetta nahrá oficiálnu hymnu futbalových Majstrovstiev Európy 2016. Populárny francúzsky hudobník bude tiež hudobným arbitrom a jednou z tvárí šampionátu.

Záverečný turnaj ME 2016 sa odohrá vo Francúzsku. Úvodný ceremoniál sa uskutoční 10. júna 2016 v parížskom Stade de France a Guetta bude jedným z účinkujúcich, ktorí toto športové podujatie otvoria.

"Musel prekonať množstvo prekážok, veľa na sebe pracoval a svoju kariéru úspešne budoval. Môže byť inšpiráciou pre ľudí na celom svete, preto sme ho oslovili," prehlásil prezident UEFA a bývalý skvelý futbalista Michel Platini s tým, jeho hudba je pozitívna a plná energie, osobne je veľmi rád, že bude spoluvytvárať atmosféru šampionátu.

Na spoluprácu sa teší aj samotný hudobník. "Je naozaj vzrušujúce byť súčasťou takého veľkého a sledovaného turnaja, ktorý sa navyše odohrá v mojej rodnej zemi," prehlásil Guetta. "V srdci všetkého musia byť fanúšikovia. Hudba a futbal ich spájajú a ja chcem prispieť k tomu, aby sa pre nich stal turnaj nezabudnuteľnou udalosťou."

Guettov aktuálny singel sa volá Hey, Mama a hosťujú v ňom Bebe Rexha a Nicki Minaj.

Rodák z Paríža, dídžej a producent David Guetta (*1967) mal sedemnásť rokov, keď sa stal dídžejom parížskeho klubu Broad. Bol spoluzakladateľom Gum Productions, v roku 2002 vydal debutový album Just a Little More Love. Na svojom konte má dnes šesť vydaných albumov, šiesty Listen vyšiel v novembri 2014. O jeho celoeurópskom úspechu svedčí aj skutočnosť, že v anglickej singlovej TOP 40 mal doposiaľ 24 skladieb, päť z nich sa dostalo až na prvé miesto.

TASR informovala Renáta Tomášová, marketingová a promo manažérka spoločnosti Parlophone Music.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.