BUGÁR: A.Kiskovi chýba razancia pri kauzách a menšinových otázkach

Béla Bugár Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 15. júna (TASR) - Andrejovi Kiskovi sa darí vystupovať ako prezidentovi všetkých občanov, ale chýba mu väčšia razancia pri kauzách či menšinových otázkach. Zhodnotil Kiskov prvý rok vo funkcii hlavy štátu predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Väčšia razancia u Kisku chýbala napríklad pri kauze Váhostav-SK. "Kauza Váhostav jasne ukázala, že súčasná vláda nestojí na strane ľudí, ale oligarchov. Som presvedčený o tom, že prezident by nemal mať strach vyjadriť sa aj k týmto témam rovnako otvorene, ako to robí v zahraničnej politike," uviedol Bugár. Zdá sa mu, že prezident pri niektorých otázkach nejde do hĺbky, ale len po povrchu problémov.

Bugárovi chýba u Kisku aj väčšia aktivita pri menšinových otázkach, a tiež jasný postoj v téme kvót pre migrantov. "Prezident by nemal len komentovať a hodnotiť dianie, ale naopak. Svojimi postojmi a vyjadreniami by mal formovať verejnú mienku v dôležitých celospoločenských témach," zdôraznil Bugár.

Ocenil prezidentovu aktívnu zahraničnú politiku, kde sa podľa Bugára na viacerých fórach nebál pravdivo pomenovať rusko-ukrajinský konflikt. "Prezident na rozdiel od vlády zaujal jednoznačné stanovisko k situácii na Ukrajine a otvorene pomenoval Rusko ako agresora, ktorý porušuje medzinárodné právo," vyhlásil Béla Bugár. Podľa neho je veľmi dôležité, aby zahraničná politika Slovenska bola čitateľná a dôveryhodná pre našich západných spojencov v Severoatlantickej aliancii a Európskej únii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.