Nebezpečenstvo štátneho bankrotu Grécka sa podľa J. Weidmanna zvyšuje

Prezident ECB Jens Weidmann. Foto: FOTO TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 15. júna (TASR) - Nebezpečenstvo štátneho bankrotu Grécka sa podľa prezidenta Nemeckej spolkovej banky (DBB) Jensa Weidmanna zvyšuje. Informuje o tom agentúra DPA. "Čas sa kráti, pravdepodobnosť, že sa nenájde riešenie, stúpa zo dňa na deň," povedal dnes Weidmann na sympóziu spolkovej banky vo Frankfurte nad Mohanom. "Zdá sa, že chýba vôľa dosiahnuť zhodu," dodal.

Krátkodobou finančnou injekciou sa zadlženej krajine veľmi nepomôže. "Musí ísť o to, aby Grécko stálo na vlastných nohách a to bez pomoci partnerov. Preto je celkom jednoznačne lopta na poli gréckej vlády," zdôraznil Weidmann.

Cez víkend sa situácia znovu vyhrotila. Pokus predsedu Európskej komisie (EK) Jeana-Clauda Junckera o dosiahnutie východiska z patovej situácie na rokovaniach predstaviteľov Atén a veriteľov sa nevydaril. Grécky minister financií Janis Varufakis naliehal na veriteľov, aby krajine odpustili časť dlžoby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.