Kofola kupuje podiel v slovenskom výrobcovi minerálok

Foto: wikimedia.org

Bratislava 22. júna (TASR) – Česko-slovenský výrobca nealkoholických nápojov, firma Kofola, podpísala zmluvu o kúpe spoločnosti WAD Group, ktorá je 40-% vlastníkom akciovej spoločnosti Water Holding. Tá je stopercentným majiteľom spoločností Slovenské pramene a žriedla, Stredoslovenské žriedla a Zlatá studňa.

Ako dnes informovala PR manažérka Kofola ČeskoSlovensko Jaroslava Musilová, pre zavŕšenie transakcie a nepriameho nadobudnutia minoritného podielu vo Water Holding je potrebné splniť štandardné odkladacie podmienky. Po ich splnení sa Kofola stane 100-% vlastníkom akcií spoločnosti WAD Group.

"Sme rastúcou spoločnosťou, ktorá priebežne sleduje a vyhodnocuje možné akvizičné príležitosti a sme radi, že pôvodný majiteľ spoločnosti WAD Group, manželia Šofrankoví, vybrali za svojho nástupcu Kofolu ako skúseného domáceho strategického investora," uviedol generálny riaditeľ Kofoly Jannis Samaras. V spolupráci s ostatnými akcionármi Water Holding sa bude podieľať na vytváraní stratégie nielen pre slovenský trh.

Väčšinoví akcionári Water Holding prípadný ústup do minority neplánujú. Vstup Kofoly do spoločnosti vnímajú ako príležitosť hľadať a vytvárať príležitosti pre synergické efekty na trhu nealkoholických nápojov. "V spojení s našimi novými obchodnými partnermi zároveň vidíme veľké príležitosti pre rozvoj nášho podnikania," konštatovala firma vo svojom stanovisku.

Skupina Kofola vyrába nealkoholické nápoje v ôsmich výrobných závodoch na piatich európskych trhoch. Celkovo zamestnáva 2300 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.