P. Pellegrini otvoril výstavu o šikane, považuje ju za vážny problém

Na archívnej snímke predseda NR SR Peter Pellegrini. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 23. júna (TASR) - Šikana je závažný problém, ktorý sa v našich školách objavuje častejšie ako kedykoľvek predtým. Treba to riešiť. Tvrdí to predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý prevzal záštitu nad výstavou "Druhý krok". Koná sa v parlamente.

Cieľom projektu je upriamiť pozornosť na tému šikanovania, agresie a násilia v školách. Má tiež pomôcť deťom, rodičom a učiteľom zvládať a riešiť problém šikany v školách.

Predseda zdravotníckeho parlamentného výboru Richard Raši (Smer-SD) zdôraznil, že šikana neznamená len fyzické útoky. "Šikanovanie sú aj nadávky, často aj ponižovanie spolužiakov," uviedol.

Podľa neho sa šikana objavuje v každej škole, ale učitelia či žiaci si to nemusia ani uvedomiť. "Tento projekt je aj návodom, čo robiť, keď sa šikana v škole vyskytne," povedal Raši. Pripomenul, že projekt vznikol v krajských mestách a rozrástol sa ďalej.

Pellegrini projekt ocenil a bol by rád, keby sa do neho zapojilo viac ako 160 škôl. "Želám tomuto projektu, aby do neho v budúcnosti boli zapojené tisíce škôl a že sa aj takýmto spôsobom pokúsime zmierniť šikanu detí," povedal.

Projekt sa zameriava aj na prevenciu šikany a agresie v školách a má za cieľ rozvíjať u detí empatiu, komunikačné zručnosti, morálne správanie a súdržnosť v triede.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.