Nálada v nemeckej ekonomike sa v júni zhoršila viac, než sa čakalo

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Mníchov 24. júna (TASR) - Nálada v nemeckej ekonomike sa v júni prekvapivo výrazne zhoršila. Informovali o tom agentúry DPA a RTTNews.

Index podnikateľskej dôvery inštitútu Ifo klesol v júni 2015 na 107,4 bodu zo 108,5 bodu v máji. To bolo už druhé zníženie indexu po sebe, pričom analytici počítali so zhoršením len na 108,1 bodu. "Vyhliadky pre nemeckú ekonomiku sú utlmené," uviedol šéf Ifo Hans-Werner Sinn.

V júni sa zhoršilo hodnotenie aktuálnej situácie rovnako ako očakávania. Index hodnotenia súčasnej situácie klesol na 113,1 bodu, pričom odborníci predpovedali jeho zníženie len na 114,1 bodu zo 114,3 bodu v máji. Index očakávaní padol na 102 bodov zo 103 bodov. Analytici očakávali pokles len na 102,4 bodu.

Ifo index je považovaný za najdôležitejší indikátor vývoja nemeckej ekonomiky. Mesačne sa zostavuje na základe prieskumu medzi približne 7000 firmami z priemyslu, maloobchodu a veľkoobchodu rovnako ako zo stavebného sektora.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.