Džudista Milichovský prehral v Baku s Gruzíncom Margianim a vypadol

Na snímke slovenský reprezentant v džude Matúš Milichovský (v modrom) a vpravo Gruzínec Ušangi Margiani (v bielom) počas súboja v kategórii do 81 kg na 1. Európskych hrách v Baku 26. júna 2015. Foto: TASR - Martin Baumann

Baku 26. júna (TASR) - Na 1. európskych hrách, ktoré boli zároveň aj majstrovstvá Európy, sa ako prvý z trojice slovenských džudistov predstavil Matúš Milichovský. V hmotnosti do 81 kg vydržal síce na tatami s Gruzíncom Margianim celých päť minút, no v úplnom závere prehral na ippon.

Milichovskému prisúdil žreb ťažkého súpera v podobe 21-ročného Gruzínca Ušangi Margianiho, ktorý sa nedávno v Baku na turnaji Grand Slamu prebojoval až do finále. Od začiatku to bol tvrdý boj o úchop, Gruzínec bol neobyčajne silný v postoji, no napriek tomu ho Milichovský dvakrát prinútil k tvrdej obrane a dostal do pasivity. Kým Milichovský mal na konte dve šidá za napomínanie, jeho súper len jedno, v konečnom dôsledku však rozhodlo najskôr juko, a potom držanie Gruzínca a ippon.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.