Prípad streľby z airsoftovej zbrane v Bratislave stále vyšetruje

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 4. júla (TASR) – Polícia stále vyšetruje prípad z apríla tohto roka, keď strážcovia zákona prijali viacero oznámení, že partia mladíkov vo vozidle Toyota Hilux údajne strieľa po ľuďoch na viacerých miestach v Bratislave. Policajti neskôr zistili, že išlo o airsoftovú zbraň. TASR informovala Tatiana Kurucová, bratislavská policajná hovorkyňa.

„Vo vyšetrovaní prečinu výtržníctva naďalej pokračujeme, ukončené nie je. Vo veci naďalej prebieha dokazovanie,“ povedala Kurucová pre TASR.

Strážcovia zákona v apríli tohto roka informovali, že osádka vozidla sa s autom pohybovala na bratislavskej zastávke MHD Zochová, na Staromestskej ulici, ako aj na zastávke Lamač, kde jeden člen osádky bol strelcom, druhý držal terč a tretia osoba si všetko natáčala na mobilné zariadenie. Pri streľbe nebol nikto zranený.

Poverený príslušník PZ vzniesol obvinenie štyrom Bratislavčanom, ktorí tvorili osádku vozidla, z prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. Podľa strážcov zákona išlo o 19-ročného Demiana B., 19-ročného Ľudovíta K., 21-ročného Matúša Č. a 22-ročného Juraja K. Podľa portálu cas.sk je posledne menovaný synom starostu bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica.

Obvinení sú stíhaní na slobode. Za uvedený čin hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody až na tri roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.